Vejos priežiūra
Kiekvienas savo kieme norime matyti žalią vejos kilimą. Kad veja būtų tanki, žalia, ją būtina dažnai pjauti, tręšti, laistyti, o nutirpus žiemos sniegui – ir aeruoti/skarifikuoti. Tą daryti yra būtina, kad užtikrinti gerą vejos augimą, oro, drėgmės ir svarbiausia – trąšų įsisavinimą.
Jūsų svajonių veja – mūsų rūpestis. Mes siūlome:
Vejos pjovimas;
Vejos skarifikavimas;
Sėjimas;
Tręšimas;
Aukštos žolės pjovimas;
Ruloninės vejos įrengimas;
Sklypo paruošimas vejos sėjimui.
Mes stengiamės naudoti pažangiausius metodus, ateities technologijas ir žiūrim į priekį.
Vejos pjovimas
Reguliarus vejos pjovimas skatina žolės šakojimąsi ir aktyvų augimą visomis kryptimis, todėl susiformuoja tankūs ir atsparūs želmenys, turintys sveiką šaknų sistemą. Vejos pjovimas profesionaliomis žoliapjovėmis, surinkimas ir išvežimas - tai, ką siūlome Jums, kad Jūsų veja atrodytų visada nepriekaištingai tvarkinga. Žolės ir vejos pjovimas yra kruopštus darbas, kadangi tik žinant kaip ir turint reikalingą techniką galima pasiekti maksimaliai patį gražiausią rezultatą. Darbai atliekami naudojant savo techniką, tad klientui nereikia dėl nieko rūpintis. Specialistai turi didelį įvairiausios technikos pasirinkimą, tad kokybiškai nupjaus tiek sunkiai pasiekiamas vietas, tiek labai aukštą bei ilgą laiką neprižiūrėtą žolę.
Vejos tręšimas
Tręšimo esmė yra aprūpinti augalus maistinėmis medžiagomis, kad jie galėtų augti stiprūs, sveikai šaknytųsi, greitai ataugtų po nupjovimo arba intensyvesnio naudojimo ir laimėti konkurencinę kovą su kitomis augalų rūšimis.
Vejos skarifikavimas
Skarifikuojant pašalinamas vejos veltinis, samanos, senos šaknys, kitos organinės šiukšlės, supjaustomi kupstai – visa tai tam, kad veja gautų daugiau oro. Pagrindiniai veltinio formavimąsi lemiantys veiksniai - žiemą didelis suspausto sniego kiekis ant vejos, netinkamas žolės pjovimo aukštis, pernelyg sutankėjusi veja, rūgštus dirvožemis, per aukštas pjovimas, vejos žolyno sudėtis (raudonieji, aviniai eraičinai turi daugiau lignino, todėl lėčiau yra). Pakanka du kartus per metus (pavasarį ir rudenį) skarifikuoti veją ir bus pasiektas rezultatas: sutvirtės vejos šaknų sistema, pagerės augimas, vešėjimas, trąšų įsisavinimas. Skarifikavimas, nors turi daugybę pliusų, yra keliantis stresą vejai, ypač jei skarifikuojama pirmą kartą, todėl rekomenduojame po skarifikavimo iš karto patręšti veją kompleksinėmis trąšomis.
Ruloninė veja
Siūlome Jums išvengti rūpesčių ir iškarto mėgautis žalia veja savo kieme. Ritininė veja, tai šiuolaikiškas būdas iškart sutvarkyti Jūsų aplinka. Jums nebereikės ieškoti vejų sėklos, tinkančios Jūsų kiemui, po sėjimo su baime laukti lietaus, kuris gali išplauti sėklas, spręsti dygstančių piktžolių problemas, laukti vejos sutankėjimo. Visas šias problemas palikite mums ir matykite žalią veją savo kieme jau tą pačią dieną. Velėną galima kloti net ir stačiuose šlaituose, kur sėja beveik neįmanoma. Naudojama ruloninė veja yra užauginta Lietuvoje ir pritaikyta mūsų klimatui. Jeigu Jums reikia skubiai vejos ir norite džiaugtis ja jau dabar, nelaukiant kol ji sudygs, bus išnaikintos piktžolės, patręšta ar sutankės žolynas, geriausias variantas rinktis rulonine veja. Ruloninė veja - tai ne tik velėnos patiesimas; kaip ir sėjamai vejai, taip ir ruloninei dirvožemio pagrindo paruošimas toks pats: planiravimas, juodžemio paskleidimas, lygių išvedimas.
Vejos įrengimo žingsniai:
Sklypo lyginimas (tiek mechanizuotu, tiek rankiniu būdu);
Augalinio grunto paskleidimas;
Akmenų, šiukšlių ir kitų atliekų surinkimas;
Viršutinio sluoksnio išlyginimas pagal nuolydžius;
Sėklos ir sėjimo darbai;
Trąšos ir tręšimo darbai.